Сторінка психолога

Сторінка психолога.Сторінка психолога - Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу №39 Олександрійської міської ради

Нормативно-правове забезпечення

Наказ Департамент освіти і науки від 03.11.2022 385-ОД «Про психологічну підтримку учасників освітнього процесу».

Лист Департамент освіти і науки від 11.11.2022 № 08-13/4441 «Про методичні рекомендації щодо реалізації проєкту «Завжди поруч».

Наказ Управління освіти, культури, молоді та спорту Степанівської селищної ради від 09.11.2022 № 79-ОД «Про психологічну підтримку учасників освітнього процесу».

Mатеріали для використання в роботі під час воєнних дій

Під час воєнних дій, діти є однією з найбільш вразливих категорій і потребують психологічної підтримки.

Сьогодні на керівника гуртка покладено обов’язки не тільки як  педагога-професіонала в тій чи іншій сфері, а ще й як психолога.

На допомогу батькам та педагогам створено рекомендації та практичні поради, а саме:

Телеграм-канал «ПІДТРИМАЙ ДИТИНУ»: КАНАЛ СТВОРЕНО З ТУРБОТОЮ ПРО БАТЬКІВ І ДІТЕЙ

В Україні стартував проєкт психологічної підтримки «ПОРУЧ»

ГАРЯЧА ЛІНІЯ

Психологічна підтримка, куди звертатись

Вправи для дітей та підлітків, які перебувають у стресовій ситуації, для зняття психоемоційного напруження

Пошук резервів, або Психологічний супровід дітей-переселенців із зони проведення АТО та членів їхніх сімей

Психологічна допомога дітям у кризових ситуаціях

Притча як прийом психологічного консультування

Прийоми психологічної самодопомоги навчальний тренінг

Як безпечно пережити воєнний час?

Перша психологічна допомога. Коротка інструкція

Основи  кризової  інтервенції.  Дебрифінг

Ігри для зняття втоми, напруги, агресії

Поради

Діти та війна. Робочий зошит

Діти зі статусом внутрішньо переміщеної особи

Рекомендації батькам щодо профілактики посттравматичних стресових розладів у дітей

9 фраз, які не можна говорити дітям про війну

Практичні рекомендації для батьків: Як допомогти дитині після травматичної події

Поради для батьків

Як допомогти дитині у стані стресу

Поведінкові особливості дітей вимушених переселенців

Дитяча психіка під час війни: перша допомога, усунення небажаних наслідків

Що каже психологія воєн?

Ігри для зняття дітей

Ізраїльський протокол швидкої допомоги дітям, що пережили стресову подію

Як встановити контакт з дитиною, що пережила травматичний досвід

Швидка «психологічна» допомога для дітей на офіційному сайті МОН та на Youtube-каналі МОН

В умовах сьогодення діти з особливими освітніми потребами та їхні родини опинились у надважких умовах. І ці умови формують труднощі і виклики, до яких ніхто не був готовий.

Міністерством освіти і науки України надано рекомендації про роботу інклюзивно-ресурсних центрів та організацію освітнього процесу для осіб з особливими освітніми потребами у період воєнного стану.

На допомогу батькам та вчителям функціонує сторінка центру підтримки інклюзивної освіти Київської області у мережі Facebook, де можна знайти практичні матеріали щодо навчання, розвитку і підтримки дітей з ООП.

Корисні ресурси, що допоможуть відволікти дітей під час перебування в укритті, у вільну, але тривожну годину

1. Видавництво Ранок безкоштовно надає дитячі книги в електронному форматі! Просто заходьте на сайт БараБука та завантажуйте, щоб мати змогу читати з дітками навіть без доступу до Інтернету!

1. У Telegram-каналі Павлуша і Ява можна завантажити аудіоказки, які також будуть доступні без Інтернету: https://t.me/pavlushaiyava
  2. Ще один Telegram-канал з аудіоказаками українською.Усі аудіоказки можна завантажити і слухати без зв’язку.

3. Yakaboo відкрили безкоштовний доступ до аудіо- та електронних книжок в мобільному додатку.

1. Нова Українська Школа організувала серію пізнавальних онлайн-зустрічей із вчителями. Розклад зустрічей оновлюється щодня https://bit.ly/3sDR87P
  2. MEGOGO відкрили безкоштовний доступ до мультиків, фільмів та аудіоказок.

Практичні поради психолога під час дистанційного навчання для батьків, учнів та педагогів

Як заспокоїтися під час війни: поради психолога - Главком

Інформаційні матеріали для батьків