Дистанційне навчання

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОНЛАЙН РОЗКЛАД ДЛЯ УЧНІВ

ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

МОН спільно з компанією Google Україна створили Всеукраїнський онлайн розклад. Інтерактивний розклад містить посилання на матеріали з різних ресурсів (Всеукраїнська школа онлайн, телеуроки, підручники тощо) для предметів згідно з календарно-тематичним планування

Онлайн-розклад реалізується на базі інтерактивного Google-календаря, до якого в режимі реального часу матимуть доступ усі охочі. Розклад розроблено для учнів 1-11 класів.
«НАВЧАННЯ БЕЗ МЕЖ»: НА УКРАЇНСЬКОМУ ТЕЛЕБАЧЕННІ СТАРТУЄ ОСВІТНІЙ ПРОЄКТ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ 5-11 КЛАСІВ
«Навчання без меж» – спільний освітній проєкт МОН, Міністерства культури та інформаційної політики, телеканалів ПЛЮСПЛЮС, «Піксель» та регіональних каналів Суспільного мовника, а також платформ онлайн-телебачення MEGOGOКиївстар ТБ1+1 video та sweet.tv
Проєкт передбачає трансляцію відеоуроків для школярів 5-11 класів. Кожен день буде присвячений окремій дисципліні.
Так, дитячий телеканал «Піксель» транслюватиме уроки для 5 класу щоденно о 10:00 та для 6 класу об 11:00. ПЛЮСПЛЮС показуватиме уроки для школярів трьох класів: 7-го з 10:00 щоденно, 8-го з 11:00 та 11-го класу з 12:00. Регіональні канали Суспільного відповідно транслюватимуть заняття для 9 класу о 10:00 та для 10 класу об 11:00. Також усі згадані уроки можна буде переглянути на платформах онлайн-телебачення MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video, sweet.tv як у прямому ефірі, так і в будь-який зручний час абсолютно безкоштовно.

На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2019 року № 849, зокрема, цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути», Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка наразі доступна в мережі Інтернет за посиланням: osvita.diia.gov.ua.

На онлайн-платформі кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом – освітні серіали. Наразі, на платформі доступний онлайн-курс «Тренінг для тренерів» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/training-for-trainers).

Освітній серіал для майбутніх тренерів з цифрової освіти. Серіал має формат живих прикладів, як треба проводити та будувати заняття із цифрової грамотності для людей різного віку. Після перегляду серіалу ви зможете: уявляти структуру ефективного заняття; мотивувати та надихати студентів; ефективно організувати навчальний процес; дізнатися, як реагувати на типові запитання учнів; знати про змішане навчання; орієнтуватися в платформах із онлайн-курсами; поширювати цифрову грамотність серед населення; долучитися в якості партнера до «Дія. Цифрова освіта»; навчати інших цифрової грамотності.

У зв’язку із запровадженням карантину з 12.03.2020 по 03.04.2020 (Постанова КМУ https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zapobigannya-poshim110320rennyu-na-teritoriyi-ukrayini-koronavirusu-covid-19) ОЗЗСО «Жидичинський ліцей» навчання проводитиме дистанційно відповідно до Положення про дистанційне навчання (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0703-13) та листа Міністерства освіти і науки №1/9-154 від 11 березня 2020 року.

Заняття відбуватимуться відповідно до розкладу на ІІ семестр 2019-2020 н.р.

Для учнів 1- 4 класів класними керівниками і вчителями - предметниками навчання проводитиметься через месенджер "Viber". "Zoom"," Google meet" у класних групах.

6 квітня 2020 року для учнів 5-11 класів з усієї країни стартував проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» – уроки з 11 предметів, які за чітким розкладом транслюють українські телеканали та YouTube Міністерства освіти і науки.

На YouTube-каналі МОН, в описі під кожним відео для 5-11 класів, вчителі також залишають домашні завдання на закріплення теми, які учні можуть робити, щоб краще опанувати матеріал.

28 квітня 2020 року в межах проєкту розпочались також трансляції для учнів 1-4 класів. Програма початкової школи розрахована на 5 тижнів і складається з чотирьох предметів: української мови, математики, науки та мистецтва. Уроки транслюються у вівторок та четвер з 09:00 до 10:00.

Дистанцiйне навчання - це форма навчання з використанням комп’ютерних і телекомунiкацiйних технологiй, якi забезпечують iнтерактивну взаємодiю вчителів та учнів на рiзних етапах навчання i самостiйну роботу з матерiалами iнформацiйної мережi.

Організація дистанційної форми навчання учнів у закладах загальної середньої освіти

Правила та поради учням для якісного дистанційного навчання

Правила поведінки під час дистанційного навчання

Поради учням в організації дистанційного навчання